Často kladené otázky
banner1 banner2
Sesterský e-shop

Výberové látky najvyššej kvality z Talianska, Portugalska a Veľkej Británie, topánky a potreby pre tanec, ozdobná galantéria, Sskom e-shope www.balux.sk/shop pre Vás vyberáme len to najlepšie z najlepšieho. 
 
 
 

Často kladené otázky

Aká je výška poštovného?

Objednávky Vám posielame kuriérskou spoločnosťou SPS až k vám domov, dopravné bez rozdielu váhy vrátane balného je 4,90€, ak budete platiť na dobierku, alebo 3.90€, ak zaplatíte vopred prevodom na náš účet. V tejto cene je komplet doprava, balné, veľmi rýchle doručenie a aj poistenie pre prípad straty či poškodenia balíčka.
Kompletné info o doprave tu: http://www.zavesy-latky.sk/ceny-postovneho-dorucovanie-tovaru


Je možné poslať balíček Poštou za lacnejšie?

Nakoľko poštovné cez Slovenskú poštu pre doporučené balíky s poistením je takmer totožné (cca 2-3€ pri prevode alebo 3-4€ pri dobierke), nevidíme zmysel v posielaní poštou. Existujú aj spôsoby, kedy je poštovné nižšie, ale vtedy by šiel balík bez poistenia alebo ne-doporučene, čo si ako firma nemôžeme vziať na zodpovednosť - keby sa balík po ceste poškodil alebo stratil, prídete o látky aj o peniaze a my ani Pošta vám nebudeme vedieť škodu nahradiť. Preto volíme radšej istejšie spôsoby dopravy s garanciami.

Kedy mi bude objednávka doručená?

Sme hrdí na rýchlosť vybavovania objednávok :)
Balíčky teda posielame obvykle hneď v ten istý alebo nasledujúci deň od zadania objednávky (ak ide o platbu na dobierku) resp. ak platíte prevodom, tak v deň alebo nasledujúci deň od nabehnutia platby na náš účet.
Kuriérska spoločnosť SPS potom doručuje balíčky obvykle hneď nasledujúci pracovný deň od odoslania.
Nevieme ovplyvniť hodinu doručenia, to si určuje kuriér, ale zo skúsenosti je to obvykle ráno alebo doobeda - kuriér vám vždy vopred zavolá, aby ste sa dohodli. Prosíme vás teda, aby ste na deň po odoslaní balíčka boli k dispozícii na telefóne, aby vás kuriér zastihol :)

Môžem látku vrátiť, ak sa mi nebude páčiť / nebude mi vyhovovať?

Bohužiaľ nie, čokoľvek odstrihnuté nie je možné vrátiť- mali by sme plný sklad rozstrihaných kúskov :) Robíme čo môžeme - všetky fotky, ktoré na eshope vidíte, graficky upravujeme, aby zodpovedali realite aspoň na 90%. Samozrejme, každý monitor zobrazuje farby trošičku inak, aj látka môže naživo pôsobiť inak ako na fotke, treba s tým počítať, je to prirodzené riziko spojené s nakupovaním online.

Ak si však naozaj nie ste istí:
1. je možné dať si poslať malé vzorky (cca 3x5 cm) grátis, aby ste si pozreli farbu naživo - max. 10 vzoriek. Prosím napíšte nám email, kde uvediete linky jednotlivých látok a vašu adresu. 
2. je možné prísť si látku pozrieť osobne do Bratislavy - takisto nám napíšte, aby sme sa dohodli a priniesli požadovnú látku na predajňu.
3. je možné overiť si farbu alebo napr. to, ako k sebe jednotlivé látky ladia telefonicky - slovne opíšeme to, čo ste si vybrali a zodpovieme všetky vaše dotazy tak, aby ste mali istotu, že to bude v poriadku :) v prípade potreby podrobnejšie látky nafotíme a pošleme vám ich do emailu.

Posielate vzorkovníky?

Nakoľko sa ponuka od dodávateľov neustále mení, neexistujú stále vzorkovníky so stálymi farbami, s ktorými by sme mohli pracovať a posielať ich klientom. Preto kompletné vzorkovníky celého sortimentu nemáme a neposielame. 

Môžeme Vám poslať na základe individuálnej dohody max. 10 malých (cca 3x5 cm) vzoriek grátis v rámci SR, do ČR vzhľadom na vyššie poštovné za 40 Kč (prevodom na účet).
Príp. ak skutočne potrebujete celú aktuálnu farebnicu, je možné v prípade vážneho záujmu o spoluprácu po individuálnej dohode zhotoviť takýto komplet vzorkovník ručne a za príplatok. V takom prípade však nevieme garantovať, či budú úplne všetky farby dostupné aj za niekoľko mesiacov, farebnice sa stále menia.
Prosíme klientov, ktorí žiadajú vzorkovníky, aby tak robili len v prípade skutočného záujmu o následné objednávanie látok, inak zasielanie vzoriek stráca zmysel.

Chcem si ušiť / dať ušiť nejaký odev, ale neviem, koľko látky potrebujem... Viete mi poradiť?


Samozrejme, šijeme na mieru, takže máme skúsenosti a bez problémov vám vieme vypočítať približnú spotrebu materiálu - napíšte nám prosím email, priložte link látky, ktorú si plánujete kúpiť, popíšte čo sa z látky bude šiť (ideálne aj s obrázkom) a vaše približné miery (výšku a konfekčnú veľkosť). Vždy je však najlepšie, ak spotrebu určí osoba, ktorá budet danú vec šiť, nakoľko každá krajčírka robí strihy inak a strih môže ovplyvniť aj spotrebu materiálu. Najlepšie urobíte, ak sa opýtate vašej pani krajčírky, koľko metrov potrebuje. Ak to neviete, pokojne napíšte nám :)