Odstúpenie od zmluvy
banner1 banner2
Sesterský e-shop

Výberové látky najvyššej kvality z Talianska, Portugalska a Veľkej Británie, topánky a potreby pre tanec, ozdobná galantéria, Sskom e-shope www.balux.sk/shop pre Vás vyberáme len to najlepšie z najlepšieho. 
 
 
 

Odstúpenie od zmluvy

Odstúpenie od kúpnej zmluvy (vrátenie tovaru)  

V zymsle zákona č. 102/2014 Z.z.:

1. tovar zakúpený v eshope www.zavesy-latky.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 pracovných dní od jeho prevzatia. Neskôr nie je možné tovar vrátiť. 

V zmysle Dôdovodovej správy k §7 Zákona č.102/2014 nie je možné odstúpiť od Zmluvy, predmetom ktorej je predaj takého tovaru, ktorého predaj ďalšiemu spotrebiteľovi po vrátení by bol sťažený, napr. z dôvodov predošlej úpravy tovaru podľa požiadaviek zákazníka (odstrihnutie na požadované rozmery).
Zjednodušene: odstrihnutý tovar nie je možné vrátiť z dôvodu, že po vrátení by ďalším zázkazníkom mohlo rozstrihanie celku na viacero menších kusov spôsobiť problémy pri zamýšľanej tvorbe. Nákup akéhokoľvek tovaru, ktorý je potrebné strihať preto prosím dôkladne zvážte.

2. Na odstúpenie od zmluvy prosím použite tento formulár na odstúpenie od zmluvy

3. spotrebiteľ je povinný najneskôr do 14 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy zaslať tovar späť alebo ho odovzdať predávajúcemu. Písomné odstúpenie od zmluvy priložte k zasielanému tovaru. 

Odporúčame zásielku poslať doporučene a ako poistený list/balík. Dobierky nepreberáme! Pri odstúpení od zmluvy znáša spotrebiteľ náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu.

4. Spotrebiteľ zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku takého zaobchádzania s tovarom, ktoré je nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru.

Tovar musí byť:

  1. Nepoužívaný !!
  2. Nepoškodený !!
  3. Zabalený v pôvodnom obale
  4. Kompletný (vrátane príbalových letákov a visačiek)
5. Všetky vaše platby prijaté na základe Zmluvy Vám vrátime najneskôr do 14 dní odo dňa doručenia oznámenia o odstúpení od zmluvy a od obdržania vráteného tovaru.

Podľa §9 ods.5 zákona č.102/2014 Z.z. nie sme povinný vrátiť spotrebiteľovi platby pred tým, ako nám je tovar doručený alebo kým spotrebiteľ nepreukáže zaslanie tovaru späť predávajúcemu.